Vstavanej skrine

Ako na výber vstavanej skrine

Vybavenie domácnosti nábytkom by malo smerovať k vhodnému využitiu interiérových dispozícií. Najväčšiu časť priestoru obvykle zaberajú úložné systémy, ktoré je možné riešiť rôznymi spôsobmi a prostredníctvom veľmi variabilných systémových riešení. Dlhodobo najobľúbenejším riešením sú vstavané skrine a šatne, ktoré veľmi dobre využívajú zvislé plochy miestností a je možné ich maximálne využiť. Vstavané skrine je možné vyrábať z celej škály nábytkárskych materiálov a dekorov s bežnými i pokročilými vlastnosťami či špecifickými systémami otvárania. Ich výhodou je predovšetkým štýlová integrácia do designu izby, maximálne a využitie priestoru a možnosť prispôsobiť ich vzhľad i členenie konkrétnym potrebám užívateľa a funkcii.

Typy vstavaných skríň

Vstavané skrine sú spravidla realizované ako nábytok na mieru, teda presne integrovaný do vybraného priestoru. Podľa konkrétnych dispozícií a funkcie sú rozlišované nasledujúce typy:

  • vstavané šatne a šatňové skrine – sa obvykle umiestňujú do obytných miestností (spální, obývačiek, detských izieb), môžu byť buď priame alebo rohové
  • vstavané predsieňové skrine – bývajú užšie a implementujú priestory pre ukladanie oblečenia aj topánok
  • podkrovné vstavané skrine – s atypickým lichobežníkovitým tvarom
  • vstavané knižnice – sú väčšinou otvorené a vyrobené z masívnejších materiálov

Všetky tieto typy je možné vzájomne kombinovať, najmä čo sa týka typických vnútornými rozmerov a vybavenia úložnými prvkami (knižnicové diely, zásuvky na topánky, uzatvárateľné skrinky so závesnou tyčou apod.).

Materiál a zatváranie

Pri výbere vhodnej vstavanej skrine je dobré sa primárne orientovať na materiál, z ktorého chcete nechať úložné priestory vyrobiť. V tomto ohľade je možné aplikovať klasické materiály, ako je masívne alebo aglomerované drevo (drevotrieska či laminátové dosky, dyhy), kovy i plasty, ale i sklo na rôzne súčasti. Skrine sú realizované ako komplexný systém, takže sa jednotlivé materiály vždy kombinujú s cieľom dosiahnuť optimálnej únosnosti. Zatváranie je potom riešené spravidla posuvným systémom, ktorý je priestorovo úsporný, je však možné aplikovať i otváravé krídla alebo celoplošne otvorený systém.


Zľavové kupóny a zľavy v e-shopoch

Zľavové kódy Okay.skZľavový kód ASKOZľavový kupón DekorhomeZľavový kód IDEA nábytok

Komentáre nie sú povolené.