Ako vybrať hračky pre chlapcov?

DomovBlogAko vybrať hračky pre chlapcov?

Potrebujete vybrať darček pre malého chlapca, ale neviete si rady?
Kúpiť tú správnu hračku pre chlapcov môže byť celkom náročné. Stále sa objavujú nové hračky, autodráhy, stavebnice, autíčka … a vybrať vhodnú hračku vám dá mnohokrát zabrať.
V nasledujúcom článku vám pomôžeme s výberom a ukážeme si, podľa čoho
vyberať hračky pre chlapcov.

Vek je dôležitý

Pred zahájením výberu je dôležité uvedomiť si, pre koho vlastne hračku kupujete. Ak kupujete hračku pre chlapca, ktorý práve oslávil prvý rok, vhodné sú hračky na rozvoj reči, alebo motoriky.

Ideálne sú najmä hračky, ktoré vydávajú zvuk, obrázkové knižky, leporelá ale tiež odrážadlo.
Ak už kupujete hračky pre väčšieho chlapca, potom môžete siahnuť nielen po obrázkových knižkách, odrážadle alebo lopte, ale vyberať môžete aj zo širokej ponuky autodráh, drevených kociek, figúrok či stavebníc.

Pozor: Malé deti si hračky môžu strkať do úst a do nosa. Nevhodné hračky sú teda všetky výrobky s ostrými hranami, či príliš drobné hračky. Dávajte si pozor najmä na bezpečnosť predmetov.

Pozor na kvalitu

Keď kupujete hračku pre chlapca, mali by ste uprednostniť kvalitu pred príliš nízkou cenou. Kupujte hračky od overených predajcov a značiek, aby ste neskôr neľutovali. Lacné hračky z nekvalitných materiálov môžu totiž ohroziť zdravie dieťaťa.
Skúste občas siahnuť po hračkách od domácich dodávateľov, alebo podporte lokálnych výrobcov.

Tip: Drevené hračky patria medzi najkvalitnejšie na trhu a budú vám slúžiť mnoho rokov. Hračky môžete nakupovať tiež pohodlne cez internet v obchodoch, ako sú Pompo.sk alebo Feedo.sk.

Myslite na budúcnosť

Najnovšie filmové figúrky z reklám sú síce veľmi atraktívne a každý chlapec po nich iste občas zatúži, ale práve také hračky chlapca rýchlo omrzia.
Ak chcete vybrať hračku, s ktorou sa bude hrať aj niekoľko rokov, kupujte univerzálne a udržateľné produkty. Drevené stavebnice, kvalitné autodráhy, skladacie modely či kreatívne potreby.
Tradičné a jednoduché hračky možno nie sú v každej reklame, ale verte, že chlapci ich určite ocenia!