Ako vybrať kuchynskú linku?

DomovBlogAko vybrať kuchynskú linku?

Kuchynská linka je neoddeliteľnou súčasťou každej kuchyne, ktorej vzhľad dotvára. Či už hľadáte kuchynskú linku do novej kuchyne alebo plánujete výmenu starej linky, je dôležité zvážiť viacero faktorov či vlastností potenciálnych kandidátov. Poďte sa teda s nami pozrieť na to, ako vybrať kuchynskú linku, ktorá vám prinesie spokojnosť aj po niekoľkých rokoch.

Pri výbere kuchynskej linky je nutné hneď na začiatku zvážiť, čo od novej linky očakávate alebo s čím u tej starej nie ste spokojní. Či už sú to výhrady voči jej vzhľadu alebo funkčnosti, je vhodné zohľadniť ich pri výbere.

Ďalšou otázkou je, ako dlho plánujete v dome ďalej žiť. Môže to vyznieť vtipne, no práve tento faktor môže veľmi ovplyvniť výdavky, ktoré za kuchynskú linku budete musieť vynaložiť. Ak len renovujete domácnosť za účelom predaja, určite nemusíte zháňať unikátnu a maximálne personalizovanú linku podľa vášho gusta.

Kuchynská linka ako dizajnový doplnok

Vzhľad celej kuchyne je tiež kľúčový pri výbere nielen kuchynskej linky ale aj každej maličkosti, ktorá do kuchyne patrí. Vzhľadom na široké využitie kuchynskej linky a jej pomerne prominentný charakter v kuchyni, treba vyberať linku, ktorá sa do prostredia skutočne hodí. Trh kuchynských liniek je dostatočne rozsiahli na to, aby kuchynská linka padla do každej kuchyne ako posledný kúsok puzzle do obrázku.

TIP: Kvalitné kuchynskej linky môžete zakúpiť v e-shope Siko

Materiály, z ktorých je kuchynská linka vyrobená nevplýva len na jej vzhľad ale aj na kvalitu celého dielu či jeho cenu. Najčastejšími materiálmi sú drevo, kameň a kovy. Rôzne kombinácie týchto materiálov sa nachádzajú v rôznej miere asi v každej kuchyni. Do popredia sa však dostávajú aj kuchynské linky vyrobené z materiálov, ktoré pochádzajú z obnoviteľných zdrojov. Pri výbere linky si tak prídu na svoje aj ekologicky mysliaci ľudia, pretože bambus či recyklované drevo sú na kuchynských linkách čoraz častejšie.

Pri výbere hrá úlohu mnoho faktorov

Na cene kuchynskej linky sa podpisuje viacero faktorov. Od jej veľkosti cez materiály až po jej výrobcu. Na začiatok je vhodné upresniť si rozpočet, ktorý na kuchynskú linku máte. Každá súčasť kuchynskej linky tvorí isté percento z ceny a vo všeobecnosti platí, že najväčšiu časť ceny tvoria práve skrinky (až 50%). Akonáhle si vytvoríte rozpočet, hneď tak získate prehľad o cenách jednotlivých dielov kuchynskej linky. Vždy je vhodné mať neustále v hlave, čo od linky očakávate, ako sme si povedali hneď zo začiatku. Bude pre vás tak jednoduchšie rozhodnúť sa, na ktorú časť dáte koľko peňazí.

Mnoho výrobcov kuchynských liniek môže byť pre niekoho zmätočné, no ak sa budete držať týchto rád, určite si vyberiete správne. Kuchynské linky na mieru či profesionálni dizajnéri sú tiež možnosťou, ako si výber linky uľahčiť. Je však nutné myslieť na to, že náhradné diely pre kuchyne na mieru nie sú vždy dostupné počas celej životnosti jednotlivých častí.


Zľavové kupóny a zľavy v e-shopoch

Zľavový kód ScontoZľavový kód EstilofinaZľavový kupón 4HomeZľavový kód Nabbi