Ako vybrať oblečenie na lyže a snowboard

DomovBlogAko vybrať oblečenie na lyže a snowboard

Oblečenie na lyže či snowboard musí byť teplé a praktické. Zanedbateľná nie je ani estetická stránka, no ak vám bude odmŕzať polovica tela, váš trendy look prestanete veľmi rýchlo riešiť.

Čo si všímať pri výbere bundy a nohavíc

Či už „shredite“, alebo sa venujete zjazdovému lyžovaniu, vaše oblečenie by malo spĺňať niekoľko základných parametrov. Musí byť vybavené nepremokavou membránou, byť teplé, priedušné a pohodlné. Všímajte si aj jeho povrchovú úpravu. Vhodný je polyester alebo Gore-tex.

Pri výbere búnd a nohavíc si všímajte najmä údaj o vodnom stĺpci, ktorý je udávaný v milimetroch. Zjednodušene povedané, čím vyššie číslo, tým lepšie ochrana pred vodou a vlhkosťou. O kvalitnom nepremokavom oblečení môžeme hovoriť vtedy, ak má vodný stĺpec aspoň okolo 13 000 mm.

K snowboardovej a lyžiarskej móde sa ako uliate hodia oversize bundy, ktoré vás dobre zahrejú, sú praktické a navyše i trendy. Pri týchto, no i pri klasických bundách, by ste mali mať zakryté kríže a zadok. Na túto oblasť tela myslite tiež pri výbere nohavíc, ktoré sa musia zapínať vysoko v páse a byť dostatočne dlhé, aby zakryli vrchnú časť obuvi.

Bunda a nohavice nestačia

Oblečenie na zjazdovku, to nie je len bunda a nohavice. Základom sú práve spodné vrstvy. Najlepšou voľbou je termo bielizeň. Na ňu by ste si mali obliecť, minimálne, jednu vrstvu odevu z bavlny alebo iného savého materiálu, ktorá zachytí pot.

Ako uchrániť svoje nohy a ruky

Premrznuté prsty na nohách a na rukách nie sú ničím príjemným. Aj v tomto prípade vám pomôžu termoponožky alebo ponožky z ovčej vlny. Praktické sú podkolienky, ktoré zabránia tomu, aby sa vám pri páde dostal sneh priamo na kožu.

Dlane si zahrejete najlepšie v „palčákoch“, s vnútornou vložkou z kožušiny, vlny alebo teplého filcu. To isté platí aj pri prsťákoch. Komfortné rukavice musia mať funkčnú vode odolnú membránu, izolačnú vrstvou a teplú vnútornú výstelku. Plusom je gumička na zápästí.


Zľavové kupóny a zľavy v e-shopoch

Zľavový kód LyzeLyze.sk – Zľavový kupón Sportobchod.sk