Ako vybrať práčku?

DomovBlogAko vybrať práčku?

Elektrické spotrebiče sa stali našou každodennou súčasťou a bez nich si už ani nevieme predstaviť svoj život. Zjednodušujú nám prácu v domácnosti i v práci a vďaka nim stihneme vykonať množstvo inej práce. Jedným z týchto šikovných pomocníkov je aj automatická práčka. Ako a podľa čoho ju vyberať?

Čo by sme mali vedieť ešte pred kúpou práčky

V súčasnosti existuje na trhu množstvo rôznych typov a modelov práčok a niekedy sa v tej ponuke doslova „strácame“. Nakoľko však ide o dlhodobejšiu investíciu, mali by sme si vopred ujasniť zopár vecí ešte pred jej kúpou.

Treba si položiť základné otázky: Ako často budeme prať? Kde chceme práčku umiestniť? Koľko bielizne budeme prať? Aké funkcie by mala práčka mať? A samozrejme, koľko peňazí sme ochotní do práčky investovať?

Typy práčok. Pre ktorý z nich sa rozhodnúť?

Vo všeobecnosti rozlišujeme práčky s predným plnením a práčky, ktoré sa plnia zvrchu. Každý typ práčky má svoje výhody i nevýhody.

Prednosťami práčok s predným plnením sú hlavne jednoduchšia manipulácia s bielizňou, bohatá ponuka programov a tiež aj možnosť umiestniť na vrch práčky sušičku prostredníctvom tzv. medzikusu. Tento typ práčky je vhodný pre jednotlivcov, ale aj pre rodiny s deťmi. Nevýhodou môžu byť väčšie rozmery práčky.

Práčky plnené zvrchu sa skôr hodia do malých bytov, nakoľko majú menšie rozmery, nemusíte sa pri vyberaní bielizne z bubna zbytočne zohýbať. Pre niekoho môže byť mínusom to, že vrch práčky nemožno používať ako odkladací priestor a tiež nie je možné na ňu umiestniť sušičku.

2 v 1 alebo dva kusy za menej peňazí

Možno spomenúť aj kombináciu práčky a sušičky, ktorá je ideálnym riešením v domácnosti s menším priestorom. V ponuke sú dva modely, a to s vrchným alebo predným plnením. Ako nevýhoda sa môže javiť vyššia spotreba energie.

Niekedy je možné zakúpiť celý set: práčku + sušičku napríklad od jedného výrobcu za výhodnejšiu cenu. Môžu si to však dovoliť tí, ktorí majú dostatok priestoru na umiestnenie oboch spotrebičov či už vedľa seba, alebo na seba. Okrem toho oba tieto spotrebiče ponúkajú viacero rôznych programov podľa typu bielizne.

Napokon môžeme spomenúť zabudovateľné práčky, ktoré sa šikovne „ukryjú“ v domácnosti a majú svoje stabilné miesto. Samozrejme, ich výber na trhu nie je tak bohatý ako v prípade voľne stojacich práčok a cenovo sú drahšie v porovnaní s klasickými práčkami.

Každý máme svoj osobitý, jedinečný štýl aj vo výbere práčky. Do úvahy treba vziať viacero faktorov, aby sme si vybrali tú správnu.

Ak sa práve rozhodujete, do akej práčky investovať, skúste porozmýšľať aj nad možnosťou sušičky, ktorá je čoraz viac obľúbenejšia vo väčších rodinách. V prípade správneho výberu práčky i sušičky budete určite maximálne spokojní.


Zľavové kupóny a zľavy v e-shopoch

Zľavové kódy DatartZľavový kupón Electronic StarZľavové kupóny OKAYZľava Klarstein