Ako vybrať ten správny gril? Poradíme Vám!

Kto by sa netešil na teplé letné dni alebo aspoň na teplejšie jarné popoludnia? Zima nás vie poriadne vytrápiť a všetci túžobne očakávame príchod teplejšieho počasia. Táto predstava v nás evokuje aj túžbu po posedení s rodinou či priateľmi pri dobrej grilovačke. A čo nesmie chýbať v takýchto chvíľach? Samozrejme, ten správny gril!

Na trhu je však toľko rôznych druhov a typov grilov, že niekedy sa v nich vôbec nevyznáme a nevieme sa rozhodnúť, ktorý kúpiť. Poradíme Vám ako na to!

Hlavné kritérium pri výbere- účel

Skôr, než pristúpite ku kúpe grilu, mali by ste mať jasno v otázke jeho využitia. Na aký účel chcem gril používať? Ak si chcete kúpiť gril na rodinné posedenia alebo grilovanie s priateľmi, tak Vám postačí gril na drevo či elektrinu. Pokiaľ však máte napr. reštauráciu, v ktorej denne pripravujete množstvo rôznych jedál, rozhodne by ste mali investovať do plynového grilu.

Hlavným rozdielom medzi jednotlivými typmi grilov je palivo a od neho sa potom odvíjajú výhody i prípadné nevýhody konkrétneho grilu. Tu možno uviesť aj ďalší faktor, ktorý môže ovplyvniť Vašu kúpu,  a to sú rozmery grilu. Treba si dobre vopred zvážiť, pre koľkých ľudí sa chystáte grilovať a aká veľká bude Vaša spoločnosť.

Drevené uhlie, elektrina alebo plyn? Rozhodnutie je na Vás!

Vo všeobecnosti platí, že najobľúbenejším grilom je gril na drevené uhlie. Možno z dôvodu, že bol na trhu ako prvý a možno aj preto, že nič nenahradí opojnú vôňu dreva počas grilovania. Veľa zákazníkov dáva tomuto typu grilu prednosť, najmä, ak ho využíva hlavne v letnej sezóne s rodinou alebo susedmi či priateľmi. Gril na drevo je cenovo dostupný pre každého, ľahký, prenosný, ale náročnejší na údržbu a čistenie kvôli popolu.

Ak by Vám z nejakých dôvodov vadil dym alebo prílišné znečistenie grilu, tak môžete vsadiť na elektrický gril, ktorý toľko starostlivosti nevyžaduje, no na druhej strane potrebujete mať vždy „po ruke“ zásuvku. To však nemusí byť problém, ak chcete gril používať primárne v menších priestoroch alebo v interiéri. V porovnaní s grilom na drevo je o niečo drahší, výhodou však je jednoduchá údržba.

Plynový gril nájde svoje uplatnenie napríklad už v spomínaných reštauračných zariadeniach vďaka rýchlemu zahriatiu a schopnosti regulovať teplotu. Tieto výhody sa rozhodne odrazia na cene grilu, ktorý je z uvedených typov grilu najdrahší. Po čase sa Vám však počiatočná investícia určite vráti.

Žiadna grilovacia párty sa nezaobíde bez dobrého a kvalitného grilu. Ak ešte taký nemáte, teraz je čas na zmenu! Už viete, na aký účel budete gril využívať? Potom už len postačí poobzerať sa po tom správnom a vychutnať si grilovačku plnými dúškami.

Ako vybrať ten správny gril? Poradíme Vám!
5 (100%) 1 recenzie

Komentáře nejsou povoleny.