Chovateľské potreby bez ktorých sa nezaobídete

Domácich maznáčikov doma chováme rôznych. Psov, mačky, rôznych hlodavcov, vtákov, rybičky či plazov. Bez dobrých chovateľských potrieb si rozhodne neporadíme. Hlavne, keď každé z týchto zvierat potrebuje nejaké špecifické potreby. Viete, na ktoré najčastejšie zabúdame a potom sa nám to vymstí?

Pre psa potrebujete výbavu do auta

Je veľmi pravdepodobné, že so psom budeme cestovať autom. Nezáleží na tom, či pravidelne, trebárs každý víkend na chalupu, alebo len občas. Pes musí byť za každých okolností v aute dobre pripútaní. Pri zabrzdení totiž bude fungovať doslova ako zbraň. Nielenže sa zraní sám, ale na živote ohrozí aj cestujúcich v aute. Naviac je treba počítať s nevyspytateľnosťou psa v rôznych krízových situáciách, A tou môže byť aj len obyčajná mucha, po ktorej pes v aute skočí. Čo keď budete práve na diaľnici? V chovateľských potrebách sa poohliadnite nielen po autodeke pre psa, vďaka ktorej nezašpiní sedačky, ale aj po spôsobe zaistenia psa v aute. Obvykle ide o klasický postroj, ktorý sa pripne tam, kam pás.

Mačka bez škrabadla zdevastuje byt

Pre mačky je obrusovanie pazúrikov prirodzené. Nielenže sa o ne takto stará, ale súčasne tak značkuje a komunikuje s ďalšími mačkami. Aby ste predišli tomu, že sa mačka pazúrmi pustí do vašej sedacej súpravy, do drahého koberca, ale kľudne aj do kvetín či vašich drahých čižiem, kúpte mačke škrabadlo na pazúriky. A kľudne ich kúpte viac. Uvidíte, ktoré sa tej vašej nakoniec najviac zapáči. Chovateľské potreby vedia ponúknuť malé škrabadlá, ale aj veľké „škrabadlové stromy”.

Osmák degu potrebuje klietku, ktorú neprehryzie

Hlodavce sú obľúbenými spoločníkmi nielen pre deti. Osmák degu je obľúbeným, pretože je dostupný, prítulný a naviac nejde o myš ani potkana. Je to zemná veverica. Ale pozor! Je to skutočný hlodavec, ktorý stále hlodá. Neverte preto výrobcom, ktorý vám na osmáka ponúkajú klietku s plastovým dnom. Tú osmák rýchlo zdolá. A rovnako rýchlo potom vaše elektrické káble po dome. Riešením môže byť túto klietku prerobiť. Použiť z nej vrchný diel s drôteným pletivom a spodný vymeniť za sklenené akvárium. Pozor, bude dosť veľké. Ale nezdolajú ho ani zuby zemnej veverice.

Chovateľské potreby bez ktorých sa nezaobídete
5 (100%) 1 recenzie

Komentáře nejsou povoleny.