Domáci chlieb nie je žiadna veda! Naučte sa ho piecť aj vy!

DomovBlogDomáci chlieb nie je žiadna veda! Naučte sa ho piecť aj vy!

Chlieb patrí odpradávna k najzákladnejším surovinám. Jeho história siaha až do čias 10 000 rokov p.n.l. Ten, kto vedel piecť chleba, bol vážený človek. Aj v dnešnej dobe sa otvára mnoho pekární, kde chleba ručne rvyrábajú a pečú. Avšak niet nad to, upiecť si chrumkavý voňavý chlieb doma. Dnes je to veľký trend! Nie každý však chleba upiecť vie, pre niekoho to môže byť ťažká disciplína. My vám poradíme ako na to, či už s použitím domácej pekárne alebo svojpomocne!

Predveďte sa pred rodinou!

Každá správna gazdinka by mala vedieť piecť chleba, nemyslíte? Keď taký majstrovský kúsok predvediete rodine a priateľom, budete razom kráľovnou kuchyne. Nikdy niet nad voňavý a chrumkavý domáci chlieb. Napríklad len tak s maslom, soľou alebo pažítkou. A niekto ho má rád aj na sladko, tak prečo nie? Hmmm, jahodová domáca marmeláda tiež urobí svoje. Na také raňajky sa vám budú zbiehať sliny.

Chlieb domáci alebo z obchodu?

To je dobrá otázka! Budete zaplavení príjemným pocitom, že ste si chleba upiekli sami, ale hlavne budete vedieť, čo jete! Mnohokrát, keď sa pozrieme na zloženie baleného chleba v obchode,vidíme veľa prísad a mnohokrát im ani nerozumieme. Môžu tam byť chemické prísady, stabilizátory alebo emulgátory. Keď si chleba pečiete doma sami, môžete doň dať naozaj len tie najkvalitnejšie suroviny a pečivo sa tak stane výbornou a zdravou pochúťkou, ktorej sa nemusíte vyhýbať.

Chlieb a naše zdravie

V obchode väčšinou kúpite pečivo, ktoré obsahuje kysnuté droždie, nie kvások. Znamená to, že do seba dostávate len prázdne kalórie. Môžete priberať na váhe, a práve preto sa pečivu niektorí vyhýbajú. Ale to nie je vôbec potrebné! Je pravdou, že kvôli kysnutému droždiu, ktoré v pečive plne nerozloží lepok, sa vám môže zalepiť sliznica tenkého čreva. Z takéhoto pečiva vás môže nadúvať, môže spôsobovať zahlienenie alebo môžete mať problémy s pleťou.Celozrnný kváskový chlieb naopak môže mať pre naše zdravie blahodarný účinok. Prečisťuje tráviace ústrojenstvo, odstraňuje zápchu aj nadúvanie a predchádza civilizačným chorobám.

Výhody domáceho pečenia

A teraz si to všetko ešte raz zhrnieme! Keď pečiete chlieb doma, viete vždy, čo jete. Chleba je prospešnejší pre vaše zdravie a vyjde vás lacnejšie. A v neposlednom rade, chleba môžete piecť kedykoľvek chcete, aj keď je štátny sviatok a obchody majú práve zatvorené. Dobrý pocit k tomu je už len čerešničkou na torte! A ak si až tak neveríte, skúste si zaobstarať domácu pekáreň! Výhoda je v tom, že nemusíte nič robiť. Všetky ingrediencie nasypete do pekárne a je to!

Tak veľa šťastia!


Zľavové kupóny a zľavy v e-shopoch

Zľavové kódy KetodietZľavový kupón KetomixZľavový kupón KetofitZľavový kód MyKeto