Idete kempovať? Toto budete potrebovať

DomovBlogIdete kempovať? Toto budete potrebovať

Rozhodli ste sa, že strávite zopár dní v prírode? Ak chcete zažiť nefalšovanú romantiku či dobrodružstvo, určite vyskúšajte stanovačku! Nie je nič krajšie ako zaspávať za zvukov prírody pri mesačnom svite.

Kempovanie v prírode nemusí byť nepohodlné, ale so správnym vybavením si môžete užiť skvelú dovolenku s kamarátmi, či romantický víkend s drahou polovičkou.

Takéto dobrodružstvo sa však nezaobíde bez základného vybavenia. Viete, aké vybavenie budete potrebovať na kempovanie v prírode?

Stan

Samozrejme, že ak nechcete zaspávať pod holým nebom, nemali by ste zabudnúť na stan. Kvalitný stan vás ochráni nielen pred vlhkom, ale tiež pred hmyzom, neželanými návštevníkmi z prírodnej ríše. Na trhu nájdete naozaj širokú ponuku stanov v rôznych cenových reláciách. Základnou vlastnosťou, ktorú by každý stan mal mať, je určite nepremokavosť. Určite sa oplatí investovať, pretože kvalitný stan vám môže slúžiť aj niekoľko desiatok rokov.

Karimatka

Asi nikto z nás nechce spať na tvrdej zemi. Nezabudnite si pribaliť karimatku, nafukovaciu alebo rozkladaciu posteľ. Čím kvalitnejšiu podložku na spanie budete mať, tým komfortnejšie bude celé kempovanie. Nezabúdajte, že chlad ide od zeme – zadovážte si teda karimatku, ktorá vás pred nočným chladom naozaj ochráni.

Spacák

Síce si do stanu nevezmete vašu milovanú perinu, no ani spacák nemusí byť na zahodenie. Dnes už si viete vybrať naozaj vynikajúci spacák, ktorý vás nielen ochráni pred zimou, ale poskytne vám pohodlie takmer ako perina. Čo je príjemnejšie, ako zababušiť sa po vyčerpávajúcom dni to teplučkého spacáka a počúvať zvuky lesa?

TIP: Kvalitné potreby pre kempovanie môžete zakúpiť v e-shope Husky.sk

Varič

Chutné teplé jedlo je vždy potešením. Dobrý varič patrí medzi základné vybavenie, ktoré oceníte počas kempovania v prírode. Najčastejšie sa môžete stretnúť s plynovým varičom, ktorý je skvelý na prípravu akéhokoľvek jedla. S týmto varičom urobíte chutnú praženicu, voňavú kávu a dokonca aj guláš! Ďalej poznáme varič benzínový, ktorý je výkonnejší, no tiež drahší. Nakoniec spomenieme alternatívne variče, ktoré fungujú vďaka alternatívnym typom paliva- napríklad lieh.

Nezabudnite ani na ešus, ktorý patrí ku každej právnej stanovačke! Zaobstarajte si praktickú sadu, v ktorej nájdete všetko, čo by ste mohli pri príprave obeda potrebovať.

Nábytok

Vedeli ste, že aj stan a jeho okolie si môžete pohodlne zariadiť a vytvoriť si mini oázu? Pohodlné skladacie stoličky, stôl či ležadlá vám určite spríjemnia kempovanie v prírode. Na trhu nájdete dokonca aj hojdacie siete, s ktorými bude vaše kempovanie ešte krajšie. Ak sa chystáte na výlet s vašou polovičkou, odporúčame vám pribaliť sviečky či solárne lampičky, aby bol váš pobyt naozaj romantický. Už dávno neplatí, že kempovanie v prírode musí byť nepohodlné!


Zľavové kupóny a zľavy v e-shopoch

Zľavový kód Hop SportZľavové kupóny SportbyZľavový kód eFitnessZľavový kupón LiveActive.sk