Kam na dovolenku na Slovensku?

DomovBlogKam na dovolenku na Slovensku?

Na dovolenku sa teší každý z nás-dospelí i deti. Všetci netrpezlivo očakávame ten okamih, keď si budeme môcť konečne oddýchnuť a venovať sa svojím koníčkom počas dovolenkových dní.

Niektorých láka more, a preto idú za zážitkami do cudziny. Sú však aj takí, ktorí uprednostňujú dovolenku vo svojej krajine- na Slovensku. Nemáme tu síce more, ale Slovensko oplýva inými krásami a ponúka veľa možností a tipov na oddych a relax. A dajú sa nájsť určite aj také dovolenkové pobyty, ktoré sa oplatia aj finančne a nevyjdú nás príliš draho.

Každý si príde na svoje

Slovensko je síce malá krajina, ale má nádhernú prírodu, mestá i dediny, v ktorých je čo pozerať aj s možnosťou ubytovania. Na svoje si prídu nielen rodiny s deťmi, ale aj dospelí, mladí i starší, dvojice i páry.

Mnohé lokality ponúkajú dovolenkové pobyty pri vode, v aqaparkoch, vodných svetoch spojené napr. s wellnessom či inými zaujímavými aktivitami pre deti aj dospelých. Pre tých, ktorí chcú tráviť dovolenku aktívne, napr. turistikou, sú v ponuke rôzne destinácie a pobyty v horách alebo v blízkosti lesa, v malebnej prírode. Každý kraj na Slovensku má svoje bohatstvo, ktorým sa môže pýšiť a zároveň prilákať návštevníkov a dovolenkárov.

V dnešnej dobe je veľa možností ako prežiť dovolenkové dni aj vo vlastnej krajine, užiť si chvíle oddychu a pritom neminúť ani veľa peňazí. Pozrime sa spoločne na obľúbené a finančne výhodné destinácie na Slovensku.

Obľúbené destinácie i zaujímavé miesta, ktoré sa oplatí navštíviť

Ak povieme, že veľmi obľúbenou destináciou na Slovensku sú Tatry, tak nie je to žiadna novinka. Veď hádam už každý našinec v Tatrách bol. Stávajú sa čoraz viac atraktívnym miestom na dovolenku aj pre cudzincov, ktorí sa veľmi radi k nám vracajú aj kvôli Tatrám. Ďalším obľúbeným dovolenkovým miestom je napr. Slovenský Raj a okolie, kde nájdete veľa možností ubytovania, výletov, turistiky ako aj leňošenia v bazéne pri vode.

Na západnom Slovensku je takýmto miestom napr. Trenčín a kúpeľné mesto Trenčianske Teplice, ktoré ročne navštívia tisíce dovolenkárov a aj zahraničných turistov. Svojimi krásami láka aj Liptov, Orava alebo na východnom Slovensku Levoča či Spiš a okolie. Tieto destinácie ponúkajú aj mnohé zľavové weby prostredníctvom zľavových kupónov, čo je finančne výhodné najmä pre rodičov s deťmi alebo partiu dovolenkárov.

Vyskúšajte obľúbené termálne kúpele

Nezaostáva ani južné Slovensko v ponuke dovolenkových pobytov. Obľúbeným miestom je napr. Štúrovo, odkiaľ je už iba kúsok do maďarského mesta Ostrihomu. V tejto lokalite si prídu na svoje tí, ktorí milujú relax a termálne kúpele, pretože táto časť Slovenska je najteplejšia. Stojí za to vyskúšať napr. Veľký Meder, Podhájsku, Patince, Dudince a mnohé ďalšie destinácie.

A čo by ste rozhodne mali na potulkách Slovenskom vidieť? Určite za návštevu stojí mesto Kremnica v okrese Žiar nad Hronom, v ktorej sa niekoľko storočí ťažilo zlato a striebro. Ak patríte k vyznávačom histórie a prírody, potom ste v Kremnici na tom správnom mieste.

Ak sa radi túlate po jaskyni, nezabudnite sa pozrieť aj do najdlhšej jaskyne Národného parku Slovenský kras- Domicy. Jaskyňa Domica si Vašu pozornosť získa najmä vzácnymi archeologickými nálezmi, bohatým výskytom sintrových štítov a bubnov, ako aj početným druhovým zastúpením netopierov.

Aj na východe Slovenska je čo obdivovať

Keď navštívite východné Slovensko, stojí za to pozrieť si Spišskú Kapitulu, ktorá je často označovaná aj ako malý slovenský Vatikán. Ústrednou stavbou v areáli Spišskej Kapituly je Katedrála sv. Martina. Katedrála bola zároveň sakrálnou stavbou kráľovského Spišského hradu a kráľovským reprezentačným chrámom. Prostredie Spišskej Kapituly je charakteristické svojím pokojom a najzaujímavejším ostáva pohľad na jeden z najväčších hradov strednej Európy – Spišský hrad.

V horúcich letných dňoch sa môžete schladiť pri Šútovskom vodopáde, ktorý sa nachádza v Malej Fatre. Je jedným z najvyšších, najznámejších a podľa niektorých aj najkrajším vodopádom na našom území. Svojou krásou nezaostávajú napr. ani Oravský či Trenčiansky hrad, ktoré zaujmú svojou stavbou i bohatou históriou.

Lacnú dovolenku na slovenskom môžete zakúpiť napríklad na portáli Sorger.sk.