Kremík vám posilní kĺby aj cievy

Kremík je jedným z najdôležitejších minerálov v našom tele. Potrebuje ho každá bunka pre správnu činnosť. Nachádza sa v tkanivách, kostiach, chrupavkách, cievach, mozgu, v krvi, pečeni a pľúcach. Vekom sa stráca, preto je potrebné si ho dopĺňať. Keď chcete, aby bola vaša pokožka zdravšia, krajšia  a žiarivejšia , kĺby a cievy pevnejšie a nepremáhala vás únava a vyčerpanosť, doplňte si ho.

Aké účinky má kremík

Posilňuje kosti a svaly
Podporuje spájanie kostných buniek a spolu s vápnikom, zinkom a meďou sa podieľa na tvorbe kostí a posilnení chrupaviek, zubov, väzov a šliach. Vďaka nemu sa vápnik a kolagén lepšie zabudujú do kosti, ktorá sa mineralizuje, čím sa predíde osteoporóze. Podieľa sa aj na tvorbe kolagénových a elastínových vláken , podporujúcich budovanie kostí a svalového tkaniva. Keď hladina kremíka v organizme klesá, kostra človeka je krehkejšia, tuhšia a stráca elasticitu.

Spevňuje cievy
Ovplyvňuje stavbu vnútornej výstelky ciev. Cievy sa stávajú pružnými, pevnými a odolnými voči poškodeniu a následnému krvácaniu. Zabraňuje aj vzniku aterosklerózy pri ktorej sa tuk postupne ukladá do cievnych stien, cieva sa zužuje, upcháva a zhorší sa v nej prietok krvi. Kremík upravuje hladinu cholesterolu, čím sa predchádza infarktu myokardu a cievnej mozgovej príhode. Keď je ho v cievach nedostatok, strácajú pružnosť.

Zlepšuje kvalitu vlasov, nechtov a kože
Podieľa sa na tvorbe keratínu a kolagénu , základných stavebných prvkov vlasov, nechtov a kože. Keď ho má telo nedostatok, vlasy sú jemné, krehké a štiepia sa. Kremík im dodá pružnosť, pevnosť a budú mať menší sklon k vypadávaniu a šediveniu. Tým, že je schopný viazať na seba vodu, dodá vlasom, nechtom a koži potrebnú elastickosť. A vďaka kolagénu bude pokožka zdravšia, hladká, bez vrások a dobre prekrvená.

Prečisťuje organizmus

Tým, že sa cievy stávajú pružnejšími a prechodnejšími, ľahšie prijímajú výživu a  poškodené bunky zo svojho stredu odstránia. Voľné radikály a toxíny sa z tela odplavia a vytvorí sa priestor pre tvorbu nových a zregenerovaných buniek. Pečeni a obličkám sa tým uľahčí práca a sú menej zaťažené. Keďže absorpčná schopnosť kremíka je vysoká, je schopný viazať škodlivé baktérie spôsobujúce infekcie pľúc, žalúdka a čriev. Tie sa vďaka nemu z tela odstránia a sliznice sa prečistia. Na ich povrchu sa vytvorí ochranná vrstva.

Zvyšuje imunitu
Podporuje normálnu činnosť bielych krviniek a buniek imunity (makrofágov), ktoré zohrávajú dôležitú úlohu pri obranyschopnosti organizmu. Pri jeho nedostatku sa zhorší činnosť dýchacieho a tráviaceho ústrojenstva a imunita sa oslabí.

Kremík bojuje proti predčasnému starnutiu všetkých buniek a tkanív, pomáha pri alergiách a astme, ochraňuje močový systém.

Odkiaľ získate kremík

Z potravín
V najväčších množstvách sa nachádza v týchto potravinách: ovos, jačmeň, cibuľa, cesnak,. pažítka, pór, špenát, banány. ríbezle, šípky, orechy. Vo veľkej miere ho obsahujú bylinky ako praslička roľná a žihľava.

Z výživových doplnkov
V ponuke sú tablety, rozpustné prášky, gély a koloidné roztoky, ktoré sa vyznačujú mimoriadne ľahkou vstrebateľnosťou.

Kremík vám posilní kĺby aj cievy
4.5 (90%) 2 recenzie

Komentáře nejsou povoleny.