Lacná, lacnejšia, najlacnejšia… Ako čo najlepšie ušetriť na letnej dovolenke?

Nohy vyložené, v ruke drink, všade naokolo teplučký piesok, krásne more a slnko. Áno, to je predstava dokonalej dovolenky. Je však pre vás nereálna a vzdialená, pretože sa vám nikdy nepodarí ušetriť dostatok financií? Dnes už nie je dovolenkovanie vôbec také drahé, ako si myslíte a navyše, ak si budete vedieť vybrať správne, môžete ušetriť skutočne veľké peniaze.

Vyberte si vhodný typ zájazdu

Last minute, first minute, ultra last alebo ultra first minute. Toto sú názvy zájazdov, ktoré by ste mali hľadať. Už dávno neplatí, že sú tieto ponuky aktuálne len mimo hlavnej letnej sezóny. Aby ste na takéto lacné dovolenky narazili, mali by ste počas celého roka priebežne sledovať webové stránky jednotlivých cestovných kancelárií. Niekedy sa na nich totiž objavia aj ponuky, ktoré nepatria medzi first alebo last minute, ich zakúpenie je časovo obmedzené a sú veľmi výhodné. Týmto spôsobom môžete ušetriť od 20% až do 40% z pôvodnej ceny dovolenky.

Drahé verzus lacné dovolenkové destinácie

O cene dovolenky rozhoduje aj konkrétne miesto, kde sa chcete vyvaľovať na pláži. Chorvátsko, to je taká naša lacná klasika, no v posledných rokoch môžete za podobné ceny dovolenkovať napríklad i v Turecku, Taliansku či Grécku.

Využívajte zľavy a akcie

„Deti zdarma“, „zľavy pre rodiny s dvoma deťmi“, „dovolenky pre mladomanželov. Aj takéto ponuky nájdete na stránkach cestovných kancelárií. Ide o akési výhodné balíčky, ktoré môžu stať aj o 50% menej. Ďalšou možnosťou je nákup dovolenky cez rôzne zľavové portály. Zaujímavé ponuky letných i zimných dovoleniek, nájdete napríklad na weboch Zlavadna.sk alebo Sorger.sk.

Dovolenka na vlastnú päsť

Ušetriť môžete aj tak, že na dovolenku nepôjdete cez cestovnú kanceláriu, ktorá vám predáva už hotový zájazd. „Vyskladať“ si ho môžete aj sami. V takomto prípade hľadajte čo najlacnejšie letenky mimo sezóny a ubytovanie riešte na súkromných privátoch alebo v menších hoteloch, ktoré nestoja priamo na plážach.

Komentáře nejsou povoleny.