Lacné lyžovanie v Rakúsku a Taliansku

DomovBlogLacné lyžovanie v Rakúsku a Taliansku

Nádherné hory, vynikajúce snehové podmienky, kvalitné služby- to všetko je doslova magnetom pre mnohých lyžiarov takmer z celého sveta. Toto všetko ponúkajú Alpy, ktoré sú pre viacerých veľmi blízke vzdialenosťou a ako sa hovorí, za rohom.

Lyžovačka v Alpách, to je pohodlie, tip-top upravené zjazdovky a príjemná únava z nalyžovaných kilometrov. Napríklad pre Slovákov sú najdostupnejšie rakúske Alpy, ktoré zvyknú nazývať aj ako „slovenské Alpy v Rakúsku“.

Prvotriedny servis na prvom mieste

Pohodlne sa sem dostanú všetci lyžiari, pohodlne zaparkujú, luxusne lyžujú a za prijateľné ceny sa ubytujú aj so stravovaním. Super podmienky a dlhú sezónu umožňuje dostatočná nadmorská výška stredísk, ľahko zasnežiteľné terény.

Okrem toho sú k dispozícii rôzne reštaurácie, plavárne a wellness centrá, ktoré návštevníci Álp môžu využiť v rámci svojho pobytu na horách. Ak sa chcú lyžiari vyhnúť veľkému počtu iných lyžiarov a „tlačenici“ na vlek či „zápcham“ na svahu, odporúčame navštíviť Alpy mimo hlavnej sezóny a vyraziť za snehom mimo Silvestra, februára a Veľkej noci, keď má celá Európa školské prázdniny. Lyžovanie mimo sezóny prináša aj ďalšie výhody, čo sa týka cien a viacerých možností ubytovania. Ušetriť sa dá aj kúpou výhodného balíka, ktorý obsahuje skipas a ubytovanie. V prípade, ak by ste sa rozhodli zakúpiť si tento balík, odporúčame rezervovať si ho vopred. Aby ste si užili celý pobyt v Alpách naplno a boli maximálne spokojní, zarezervujte si lyžovačku s dostatočným časovým predstihom za výhodné ceny.

Na dovolenku aj s deťmi

rakúskych Alpách sa nachádza až 367 lyžiarskych stredísk, ktoré ponúkajú kvalitné služby na úrovni pre všetkých návštevníkov. Milo prekvapí rodinná atmosféra, pohostinnosť a ochota domácich. K najznámejším strediskám možno bezpochyby zaradiť západotirolské rodinné stredisko Serfaus – Fiss – Ladis. Najžiadanejšími strediskami sú Kaprun – Zell am See, Dachstein West, Kitzbühel, Skiwelt Wilder Kaiser – Brixental a Schladming.

Aj Taliansko má čo ponúknuť

Podobne ako Rakúsko, aj talianske Alpy ponúkajú kvalitnú lyžovačku so stovkami zjazdových tratí a kvalitnými službami pre všetkých lyžiarov. Väčšina lyžiarskych stredísk ponúka aj množstvo iných aktivít a možností na odpočinok. K najznámejším a najlepšie hodnoteným lyžiarskym strediskám v talianskych Alpách patria Livigno, Sellaronda, Val Gardena, Madonna di Campiglio, Cervinia alebo Alagna. V nich si rozhodne prídu na svoje aj tí najnáročnejší lyžiari.

Všetci milovníci tohto nádherného zimného športu vedia, že nejde len o hory, sneh, vrchy a spúšťanie sa dolu kopcom. Je to kombinácia pohybu, lepšej kondície, adrenalínu, zábavy a nových zážitkov.

Ak patríte k náruživým lyžiarom, rozhodne vyskúšajte lyžovačku v Alpách, ktorá sa stane pre Vás i Vašu rodinu nezabudnuteľným zážitkom.