Lacné lyžovanie v Rakúsku a Taliansku

Nádherné hory, vynikajúce snehové podmienky, kvalitné služby- to všetko je doslova magnetom pre mnohých lyžiarov takmer z celého sveta. Toto všetko ponúkajú Alpy, ktoré sú pre viacerých veľmi blízke vzdialenosťou a ako sa hovorí, za rohom.

Lyžovačka v Alpách, to je pohodlie, tip-top upravené zjazdovky a príjemná únava z nalyžovaných kilometrov. Napríklad pre Slovákov sú najdostupnejšie rakúske Alpy, ktoré zvyknú nazývať aj ako „slovenské Alpy v Rakúsku“.

Prvotriedny servis na prvom mieste

Pohodlne sa sem dostanú všetci lyžiari, pohodlne zaparkujú, luxusne lyžujú a za prijateľné ceny sa ubytujú aj so stravovaním. Super podmienky a dlhú sezónu umožňuje dostatočná nadmorská výška stredísk, ľahko zasnežiteľné terény.

Okrem toho sú k dispozícii rôzne reštaurácie, plavárne a wellness centrá, ktoré návštevníci Álp môžu využiť v rámci svojho pobytu na horách. Ak sa chcú lyžiari vyhnúť veľkému počtu iných lyžiarov a „tlačenici“ na vlek či „zápcham“ na svahu, odporúčame navštíviť Alpy mimo hlavnej sezóny a vyraziť za snehom mimo Silvestra, februára a Veľkej noci, keď má celá Európa školské prázdniny. Lyžovanie mimo sezóny prináša aj ďalšie výhody, čo sa týka cien a viacerých možností ubytovania. Ušetriť sa dá aj kúpou výhodného balíka, ktorý obsahuje skipas a ubytovanie. V prípade, ak by ste sa rozhodli zakúpiť si tento balík, odporúčame rezervovať si ho vopred. Aby ste si užili celý pobyt v Alpách naplno a boli maximálne spokojní, zarezervujte si lyžovačku s dostatočným časovým predstihom za výhodné ceny.

Na dovolenku aj s deťmi

Ak sa chystáte na lyžovačku s deťmi, vyberajte medzi strediskami, kde deti lyžujú zadarmo. V niektorých lyžiarskych strediskách získate voľný skipas aj pre desaťročné deti. Stojí za to overiť si to ešte skôr, ako zarezervujete ubytovanie.

rakúskych Alpách sa nachádza až 367 lyžiarskych stredísk, ktoré ponúkajú kvalitné služby na úrovni pre všetkých návštevníkov. Milo prekvapí rodinná atmosféra, pohostinnosť a ochota domácich. K najznámejším strediskám možno bezpochyby zaradiť západotirolské rodinné stredisko Serfaus – Fiss – Ladis. Najžiadanejšími strediskami sú Kaprun – Zell am See, Dachstein West, Kitzbühel, Skiwelt Wilder Kaiser – Brixental a Schladming.

Aj Taliansko má čo ponúknuť

Podobne ako Rakúsko, aj talianske Alpy ponúkajú kvalitnú lyžovačku so stovkami zjazdových tratí a kvalitnými službami pre všetkých lyžiarov. Väčšina lyžiarskych stredísk ponúka aj množstvo iných aktivít a možností na odpočinok. K najznámejším a najlepšie hodnoteným lyžiarskym strediskám v talianskych Alpách patria Livigno, Sellaronda, Val Gardena, Madonna di Campiglio, Cervinia alebo Alagna. V nich si rozhodne prídu na svoje aj tí najnáročnejší lyžiari.

Všetci milovníci tohto nádherného zimného športu vedia, že nejde len o hory, sneh, vrchy a spúšťanie sa dolu kopcom. Je to kombinácia pohybu, lepšej kondície, adrenalínu, zábavy a nových zážitkov.

Ak patríte k náruživým lyžiarom, rozhodne vyskúšajte lyžovačku v Alpách, ktorá sa stane pre Vás i Vašu rodinu nezabudnuteľným zážitkom.

Lacné lyžovanie v Rakúsku a Taliansku
5 (100%) 2 recenzie

Komentáře nejsou povoleny.