Recenzia iPhone 7 – osvedčená kvalita

IPhone 7 prišiel na trh pred viac ako dvoma rokmi, hoci nezaznamenal príliš veľkú revolúciu vo svete iPhonov, čo sa týkalo noviniek. Treba však dodať, že hoci nepriniesol žiadne nové prekvapenia, rozhodne potešil minimálne používateľov iPhonu.

Objavil sa na trhu v dvoch variantoch vzhľadom na farebné prevedenie- v dvoch nových čiernych odtieňoch – v matnej a lesklej verzii. Z praktického hľadiska sa matná čierna ukázala výhodnejšia ako lesklé prevedenie, na ktorom je vidno škrabance. Špekulovalo sa aj o modrej verzii, ale napokon z toho vzišlo.

Pozitívnou zmenou v porovnaní s predchádzajúcim modelom je o niečo nižšia hmotnosť iPhonu 7- 138 gramov. Blyskol sa aj zvýšenou odolnosťou voči prachu a vode, napr. mu neprekáža dážď či bežné kvapky vody. Samozrejme, aj keď je odolný voči vode, určite ho neskúšajte ponárať ani topiť, pretože na to sa záruka nevzťahuje.

Milo či nemilo prekvapil iPhone 7 aj v tom, že dostal od svojho výrobcu síce viac reproduktorov, ale na úkor menšieho počtu jackov. Zo spodnej časti sedmičky nadobro zmizol 3,5 mm jack, čo môže niekomu veľmi prekážať a zasa iný používateľ to nerieši, pretože dáva prednosť lepšiemu ozvučeniu pri prehrávaní hudby. Napríklad kto sleduje videá alebo streamuje seriály, ten si rozhodne iPhone 7 iba chváli. Hlasitosť je výborná, zvuk oveľa jasnejší, čo sa odráža aj na lepšom počutí počas telefonovania- pri uchu alebo aj cez handsfree.

Apple vylepšil sedmičke aj dotykové domáce tlačidlo Home, ktoré je takmer návykové. Možno práve týmto modelom počnúc sa Home tlačidlá na iPhonoch prestanú prepadávať a ničiť ako pri predchádzajúcich modeloch.

Na svoje si určite prídu všetci milovníci nahrávania videí, vďaka podpore 4K v kombinácii s novým snímačom. Kvalita takto zhotovených videí je naozaj vysoká. Keď už je reč o týchto funkciách sedmičky, treba ju pochváliť aj za skvelý fotoaparát, čo sa týka kvality snímača. V porovnaní s fotoaparátmi starších modelov iPhonu, sú fotky iPhonu 7 oveľa krajšie, kvalitnejšie, detailnejšie a týka sa to aj nočných záberov. Okrem toho ako bonus si môžete spestriť fotky pomocou funkcie Live, ktorá umožňuje vytvárať tzv. „živé“ fotky.

Samozrejme tak ako každý smartfón, aj sedmička má svoje nedostatky a „muchy.“ Azda najväčším negatívom je jeho pomerne vysoká cena. Sklamaním pre niektorých milovníkov iPhonu môže byť sedmička aj kvôli absencii 3,5mm jacku, hoci Apple ponúka v balení redukciu. Ale povedzme si otvorene, kto by ju všade nosil so sebou? Niekoho môže nemilo prekvapiť aj jeho veľkosť, hlavne, ak je používateľ zvyknutý na menší model. Síce sa hovorí, že zvyk je železná košeľa, ale platí aj to, že človek si zvykne takmer na všetko. Ak oceníte hlavne prednosti sedmičky, tak si rozhodne nebudete lámať hlavu nad veľkosťou tohto iPhonu.

Ak patríte medzi tých používateľov mobilného telefónu, pre ktorých dizajn zohráva veľkú úlohu, tak možno iPhone 7 bude pre Vás trošku sklamaním. Dizajn neprináša žiadne výrazné zmeny, aj napriek dvom farebným-čiernym variantom. V neposlednom rade je mínusom sedmičky aj slabšia výdrž batérie, ak iPhone používate aktívne niekoľko hodín denne. Samozrejme, záleží od toho, čo všetko s ním či na ňom používateľ vykonáva. Pokiaľ ho používate na bežné telefonovanie či posielanie SMS alebo MMS správ, tak rozhodne slabšiu výdrž batérie až tak veľmi nepocítite.

V závere možno konštatovať, že iPhone 7 je voľba, ktorú určite neoľutujete, ak sa preň rozhodnete. Inak povedané, ponúkne možno menej, ale určite nie málo.

Plusy

  • Zvýšená odolnosť voči prachu a vode
  • Stereo reproduktory
  • Nové tlačidlo Home
  • Optická stabilizácia fotoaparátu
  • Dva farebné varianty

Mínusy

  • čierna lesklá farba- ľahko sa poškriabe, treba mať iPhone stále v ochrannom obale
  • slabšia výdrž batérie
  • absencia 3,5 mm jacku
  • minimum noviniek
  • pomerne vysoká cena
Recenzia iPhone 7 – osvedčená kvalita
4.8 (96%) 5 recenzie

Komentáře nejsou povoleny.