Recenzia iPhone SE 2020
DomovRecenzieRecenzia iPhone SE 2020

Pri slove Apple pravdepodobne zbystrí pozornosť každý fanúšik či milovník „ajfónov“, pretože povestné „jabĺčko“ si len ťažko hľadá silného konkurenta. Napokon, svedčí o tom aj cena mobilných telefónov tejto značky. V tomto prípade platí to staré známe, že za kvalitu sa vždy oplatí priplatiť.

„Ajfóny“ nie sú v súčasnosti nijakou novinkou na trhu, pretože ich poznáme už niekoľko rokov. Spoločnosť Apple však neustále prináša nové modely, vylepšenia starších verzií a vždy ponúka niečo „navyše“. Nie je tomu inak ani v prípade iPhonu SE 2020. Poďme sa bližšie pozrieť na tento model, ktorý má určite čo ponúknuť každému záujemcovi o kúpu iPhonu.

Malý, ale prepracovaný

iphone 2020 SE

Týmito prívlastkami by sme mohli označiť mobilný telefón spoločnosti Apple – model iPhone SE 2020. Svojimi rozmermi určite neprekvapí, ale dizajnom rozhodne áno. Ak sa trochu vyznáte v jednotlivých modeloch „ajfónov“, tak nájdete podobnosť medzi týmto modelom a starším typom iPhone 8, ktorý je akoby jeho „dvojčaťom“, čo sa týka vzhľadu a vizáže. Rozmerovo sú tiež oba modely identické / 138,4 x 67,3 x 7,3 mm/. Zaujímavosťou môže byť aj to, že ide o najlacnejšiu verziu iPhone od Apple.

Reproduktor a mikrofón majú klasické umiestnenie, na spodnej strane, vľavo sa nachádzajú tlačidlá na reguláciu hlasitosti a pravá strana už tradične patrí šuplíku na SIM karty a tlačidlu na zapínanie iPhone. Čo sa týka odomykania, telefón ponúka ako doteraz dve možnosti: odomykanie PIN kódom alebo pomocou TochID 2. Generácie /odomykanie odtlačkom prsta/. Absentuje však možnosť odomykania FaceID.

Ak nie ste zástancami príliš veľkých displejov, tak iPhone SE 2020 by vám mohol veľmi dobre „sadnúť“ aj po tejto stránke. Disponuje displejom s uhlopriečkou 4,7 palca, čím rozhodne neurazí svojho majiteľa.

Nezahanbí výkonom ani pamäťou a fotoaparát tiež poteší

iPhone 2020 SE zo zaduSpoločnosť Apple ponúka tri verzie – varianty s úložiskom s veľkosťou 64G, 128G a 256G. Samozrejme, od veľkosti úložiska sa odvíja aj cena iPhone SE. Výkon zariadenia má na starosti čipset A13 Bionic a iPhone SE ho zdieľa s iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max.

Čo sa týka výkonu iPhone, umožňuje pomerne rýchle prepojenie medzi aplikáciami a zvládne aj náročnejšie hry. V ich prípade môže niekomu prekážať menší displej, hlavne keď má majiteľ hrubšie prsty. Inak výkonu iPhone SE nemožno vytknúť nič.

iPhone SE má už klasicky dva fotoaparáty, predný a zadný. Výsledné fotografie sú pomerne dobrej kvality, farby sú živé a automatické ostrenie funguje rýchlo a spoľahlivo. To isté možno povedať aj o prednom fotoaparáte, keď si robíte „selfie“ , kvalita fotiek je viac ako postačujúca, fotografie sú dosť ostré a rovnako aj farby sú živé. Horšiu kvalitu fotiek možno zaznamenať v prípade nedostatku svetla v danom prostredí, v ktorom fotíme. Menším nedostatkom sa môže javiť aj absencia nočného režimu.

A treba spomenúť aj batériu aj jej výdrž. Pri bežnom používaní vydrží batéria iPhone jeden deň, ak by ste chceli zaťažovať mobil hraním hier alebo používaním iných aplikácií, rozhodne sa nevyhnete nabíjaniu telefónu aj počas dňa. Dlhšia je aj doba nabíjania, ak ho máte takmer vybitý, do plného nabitia si počkáte približne 2hodiny a 30 minút.

Výhody

  • najlacnejší model
  • prijateľné rozmery
  • veľmi dobrý jas displeja
  • vysoký výkon
  • kvalitný fotoaparát

Nevýhody

  • absencia funkcie nočný režim
  • chýbajúca možnosť odomykania telefónu FaceID
  • nízka výdrž batérie a dlhšia doba nabíjania

Zľavové kupóny a zľavy v e-shopoch

Zľavový kód DatartZľavový kupón Emobilshop.skZľava Mobilonline.skZľavový kód Alza