Recenzia Xiaomi Redmi Note 7

V dnešnej dobe, keď nás doslova niekedy valcujú technológie a na trh prichádzajú neustále nové výdobytky zo sveta techniky, je ťažké vyznať sa v nich a vybrať ten správny produkt. Len si vezmime napríklad mobilné telefóny-už je ich toľko, že ľahko strácame prehľad a nevieme sa rozhodnúť pre značku či konkrétny model daného výrobcu. Napokon si určite vyberieme, len nás to niekedy stojí dosť času, ak chceme byť s mobilom maximálne spokojní.

Ak sa povie slovo mobil, väčšina z nás si ho spojí s velikánmi, ako sú napr. Apple, Samsung, Nokia, Huawei a pod. Existujú však aj ďalší výrobcovia mobilných telefónov, ktorí možno nie sú na našom trhu až tak známi, neznamená to však, že ich produkty sú menej kvalitné. Svedčí o tom napr. aj značka Xiaomi, ktorá prišla s cenovo výhodnou klasikou v podobe modelu Xiaomi Redmi Note 7.

Elegán z Číny

To, že Xiaomi je čínska značka, neprekvapí asi nikoho z nás. Veď kto je najväčším fajnšmekrom v oblasti IT technológií vrátane mobilných telefónov? Predsa Číňania! A ani tentokrát fanúšikov značky Xiaomi určite nesklamali.

Mobilný telefón Xiaomi Redmi Note 7 sa môže pochváliť veľkým 6,3 palcovým displejom, čo sa už pomaly blíži k rozmeru displeja menšieho tabletu. O plynulý a bezproblémový chod telefónu sa stará osem jadrový procesor Snapdragon 660. Mobil disponuje operačným systémom Android 9.0, vďaka ktorému si príde na svoje aj náročnejší užívateľ. Mobilu ku cti slúži aj veľká batéria s kapacitou 4000mAh. Rovnako poteší aj zadný snímač odtlačkov prstov svojou rýchlosťou a spoľahlivosťou. Zahanbiť sa nedá ani 48MP duálny fotoaparát s veľmi dobrou kvalitou vzhľadom na cenu telefónu, ktorá sa na slovenskom trhu pohybuje približne od 150 eur až do zhruba 230 eur. Cena sa samozrejme odvíja od konkrétneho modelu telefónu a jeho parametrov, ako sú napr. veľkosť RAM a úložiska.

Zláka vás pomerom ceny a výkonu

Ak patríte k tým užívateľom, ktorí najradšej volia zlatú strednú cestu aj pri výbere mobilu, tak by ste mali vsadiť na Xiaomi Redmi Note 7. Nepatrí do základnej triedy, ale nesiaha ani k príliš vysokým métam ako napr. Samsung, Apple či Huawei. To však neznamená, že by nemal dostať šancu. Veľkým lákadlom a zároveň aj výhodou tohto mobilu je jeho výkon za celkom priaznivú cenu.

Ak by sme to mali zhrnúť, tak mobilný telefón Xiaomi Redmi Note 7 má rozhodne čo ponúknuť. Možno jediným mínusom tohto telefónu je absencia funkcie NFC /tzv. komunikácia na krátke vzdialenosti/. Ak sa však dokáže užívateľ bez nej zaobísť, tak Xiaomi Redmi Note 7 je dobrým telefónom vo svojej triede.

Recenzia Xiaomi Redmi Note 7
5 (100%) 3 recenzie

Komentáře nejsou povoleny.