Správna posteľ vám zabezpečí pokojný spánok

Výber vhodnej postele sa môže na prvý pohľad javiť ako veľmi ľahká úloha. V skutočnosti to však nie je úplne tak. Musíte pozerať na viacero technických parametrov, na váš vkus a taktiež pohodlie.  

5 základných vecí, ktoré pri výbere postele neprehliadnite

  1. V online aj kamenných predajniach dostanete už vyskladané postele, no i také, ktoré si musíte poskladať sami. Inak povedané, rám postele, rošt aj matrac nie sú predávané pokope, ale samostatne. Druhá možnosť je vhodnejšia pre tých náročnejších, ktorí si potrpia na každý detail.
  2. O čosi drahšie, no zároveň pohodlnejšie, sú postele s polohovateľným roštom. Pri týchto kúskoch si všímajte miesta, kde sa rošt ohýba (kĺby). Nekvalitné spracovanie spôsobí, že si rošt už po krátkej dobe nebudete môcť polohovať vôbec.
  3. Ak by ste sa rozhodli pre atypické rozmery postele, počítajte s tým, že si budete musieť zaobstarať aj matrac na mieru, ktorý je o čosi drahší a aj čakacie doby sú poriadne dlhé.
  4. Postele, ktoré sa nachádzajú ďalej od zeme sú zdravšie. Aj pri tom najslabšom prievane či pohybe sa z dlážky zvíri prach a ak spíte len niekoľko centimetrov od nej, všetok sa dostane do vašich pľúc. Postele s klasickou výškou môžete takpovediac nadvihnúť pomocou vysokého matraca.
  5. Ak sa na posteli nachádza čelo, venujte pozornosť správnemu výberu čalúnenia alebo iného materiálu. Drevo, koža a koženka sú nenáročné na údržbu a vhodné pre alergikov, pretože z nich viete bez problémov utrieť prach. Látka túto vymoženosť nemá, takže ak trpíte alergiou, určite si nekupujte posteľ s látkovým čalúneným čelom.

Ako vyberať Boxspring postele

Boxspring postele sú dnes veľmi populárne. Ak si neviete predstaviť o čo presne ide, pozrite si napríklad ponuku e-shopov Okay.skInpostele.sk, kde nájdete naozaj široký výber týchto kúskov.

Na robustnom podklade sa väčšinou nachádzajú dva samostatné hrubé matrace a na naozaj kvalitných kúskoch aj topper navyše (vrchný doplnkový matrac). Pokiaľ by ste sa rozhodli pre tento typ postele, všímajte si hlavne to, či majú úložný priestor a z akých materiálov sú vyrobené jednotlivé matrace. Ak by vám nevyhovovali, nemáte ich ako vymeniť, keďže tieto postele držia vcelku.

Masív verzus iné materiály

Rozhodovanie medzi posteľou z masívu a iného materiálu vám môžu uľahčiť jednoduché fakty. Drevo je živý materiál, ktorý potrebuje správnu starostlivosť a taktiež umiestnenie. Nevhodné sú miesta pri radiátore alebo na priamom slnku a vlhké miestnosti. Posteľ vyrobená napríklad z drevotriesky alebo kovu, si žiadnu špeciálnu pozornosť nevyžaduje.

V kamennej alebo z e-shopu?

Dnes sa pri kúpe postele musíte rozhodnúť aj v tom, či si ju kúpite v kamennej alebo online predajni. Prvá možnosť je lepšia možno v tom, že si viete posteľ pozrieť na vlastné oči. Nákup z e-shopu je však nepochybne pohodlnejší, pretože nájdete všetko na jednom mieste, nemusíte nikam chodiť a navyše, dovoz je väčšinou zadarmo.

Komentáře nejsou povoleny.