TOP lyžiarske strediská na Slovensku
DomovBlogTOP lyžiarske strediská na Slovensku

snow-3265295_1280

Slovensko nie je síce rozlohou veľká krajina, ale za to je veľmi malebná a môže sa pýšiť krásnou prírodou a všakovakými zaujímavými lokalitami, ktoré ponúkajú veľa možností na oddych, relax, rodinnú dovolenku či športové aktivity počas celého roka.

V letných mesiacoch si môžeme vychutnávať napríklad turistiku, akvaparky, jazerá či rôzne festivaly a podujatia pod šírym nebom a zasa v zime nám krajina ponúka príležitosti na lyžovanie, snowbording, bežky a pod.

Blížia sa zimné mesiace a spolu s nimi aj vyhliadky na zimné radovánky vo forme športových aktivít. Pozrite si prehľad najlepších lyžiarskych stredísk na Slovensku, ktoré každoročne lákajú malých i veľkých lyžiarov.

Tatranská Lomnica

Vysoké Tatry sú dominantou Slovenska a po celý rok privítajú množstvo návštevníkov. Nie je tomu inak ani v zime, keďže sa tu nachádza najvyššie položená zjazdovka na Slovensku – Lomnické sedlo. Lyžiarske stredisko je vybavené najmodernejšími sedačkovými aj kabínkovými lanovkami, rovnako aj rozšírenými zjazdovkami. Ponúka aj nenáročnejšie menšie zjazdovky, ktoré sú ideálne pre rodiny s deťmi.

Štrbské Pleso

Vo Vysokých Tatrách ešte zostaneme, ďalším vynikajúcim lyžiarskym strediskom, ktoré sa tu nachádza, je Štrbské Pleso. Ide o najvyššie položené lyžiarske stredisko na Slovensku. K dispozícii je tu 13 zjazdoviek, pravidelné zasnežovanie, požičovňa lyží, výborné podmienky pre bežkárov, ktorí si prídu na svoje vďaka kvalitným a pravidelne upravovaným bežeckým tratiam dlhým 26 kilometrov.

Jasná pod Chopkom a Tále

Keď sa presunieme o niečo nižšie – do Nízkych Tatier, aj tu nájdeme skvelé podmienky na lyžovanie vďaka výborným lyžiarskym strediskám, ako sú Jasná a Tále. Obe tieto strediská sa stávajú čoraz viac obľúbenejšími a vyhľadávanejšími lyžiarmi vďaka výborným zjazdovkám, vynikajúcim podmienkam na lyžovanie i snowbording. V Jasnej nájdete aj detskú škôlku Maxiland pre najmenších lyžiarov, ktorým sa venujú skúsení inštruktori lyžovania.

Ak sa chystáte na rodinnú dovolenku v zime či na predĺžený víkend, skvelým tipom môže byť pre vás lyžiarske stredisko Tále. Šesť vlekov, pravidelne udržiavané lyžiarske trate pre náročných lyžiarov i začiatočníkov, trate pre bežkárov, požičovňa lyží a príslušenstva a rovnako možnosť ubytovania či chutného občerstvenia sú veľkým lákadlom a devízou lyžiarskeho strediska.

Donovaly

Nemožno nespomenúť lyžiarske stredisko Park Snow – pýchu Donovál, s jedenásť kilometrovými zjazdovkami v dvoch areáloch – Nová Hoľa a Záhradište. Stredisko ponúka aj rôzne atrakcie, z ktorých azda najzaujímavejšia a najatraktívnejšia je jazda na psích záprahoch a snowparagliding. Samozrejme, nechýba ani detský FUN Park, ktorý je najväčší v strednej Európe.

Veľká Rača Oščadnica

Na severe Slovenska sa nachádza najväčší skiareál na Slovensku, Snowparadise. Milovníci lyžovania si tu skutočne prídu na svoje vďaka lyžiarskym tratiam, ktoré sú približne štrnásť kilometrov dlhé a majú rôzne stupne náročnosti. Potešia sa aj bežkári, ktorí si môžu naplno vychutnať svoje bežkovanie v rámci Kysucko-Beskydskej magistrály.

Z ďalších lyžiarskych stredísk možno spomenúť strediská, ako sú lyžiarske strediská – Orava Snow, Vrátna, Ski Park Vyšné Ružbachy, Bezovec, Králiky a Mýto pod Ďumbierom, Winter Park Martinky, Malino Brdo na Liptove, Zochova chata či Pezinská Baba na západnom Slovensku. Všetky tieto lyžiarske strediská majú svoje osobitné čaro a rozhodne majú čo ponúknuť svojim návštevníkom.