Detský pokoj

Vyberáme nábytok do detskej izby

Výber správneho nábytku do detskej izby nie je dôležitý len kvôli estetike, ale najmä kvôli zdraviu. Rozhodujúce by mali byť materiály, farby a taktiež vhodná veľkosť nábytku.

Zdravý – nezdravý prírodný nábytok

Detský nábytok by mal byť vyrobený zo zdravých a ideálne prírodných materiálov. Úplnou klasikou je drevený nábytok. Je pravda, že drevo zdravé je a je taktiež vhodné do detskej izby. Pri nákupe postelí, stolíkov či poličiek si však pozorne všimnite to, ako boli ošetrené. Na úpravu dreva sa najčastejšie používajú chemické prostriedky. Takto upravený nábytok je do detskej izby absolútne nevhodný. Lepšie sú kúsky ošetrené prírodnými voskami alebo olejmi.

Medzi zdravé a v súčasnosti i moderné materiály patrí prútie. Spôsob úpravy si však všimnite aj v tomto prípade. Ak by sa vám takéto kúsky zapáčili, pozrite si ponuku online obchodu Babynabytek.sk, kde nájdete veľmi pekný a zároveň zdravý prútený nábytok.

Príliš farebný nie je dobrý

Detská izba by mala byť veselá, hravá a pestrá. Pri výbere nábytku si však dajte pozor na príliš pestrofarebné či krikľavé farby a farebné kombinácie. Tie totiž pôsobia rušivo, čo môže viesť k poruchám pozornosti či celkovej nervozite vášho dieťaťa. Vhodné sú naturálne farby, teda hnedá, krémová či pieskovo žltá, ďalej farba zelená, modrá, oranžová a tiež svetlo fialová. Vyhýbajte sa akýmkoľvek tmavým farbám a nevhodná je i farba červená.

Myslite na výšku vášho drobca

Veľmi dôležitým faktorom pri výbere detského nábytku je aj jeho veľkosť, respektíve výška. Tá je rozhodujúca hlavne pri výbere pracovného stola a stoličky k nemu. Dieťa sa pri písaní nesmie hrbiť, no ani načahovať. V tomto smere vám bude veľmi nápomocný polohovateľný stôl s nastaviteľnou výškou. Ak si neviete predstaviť, ako takýto pracovný stôl vyzerá, pozrite si napríklad stolík Lola v ponuke obchodu Moebelix.sk.

Detaily textu
Vyberáme nábytok do detskej izby
Hodnotenie

Komentáře nejsou povoleny.