9 tipov na dárek pre deduška
DomovBlog9 tipov na dárek pre deduška

christmas-1786558_1280

Aký darček vybrať dedovi, keď povie, že všetko má alebo už ste mu všetko dali skôr, môže byť veľmi ťažké vymyslieť. Samozrejme záleží na tom, ako je aktívny. Každý ocení darčeky spojené so zdravím, ale isto aj ďalšie nápadité darčeky. Dáte mu tým najavo, že na neho myslíte a chcete ho potešiť. Vyberte si z nasledujúcich tipov ten pravý darček pre vášho deduška.

1. Trekingové palice

Ak je váš deduško aktívny, uvíta pomôcku pre jednoduchší a efektívnejší pohyb. Trekingové palice pomáhajú zapojiť pri chôdzi až 80 % ďalších svalov, najmä chrbát a ruky. Odľahčujú preto nohám a zvyšujú stabilitu. Dedo tak na vychádzke dôjde ďalej a nebude sa toľko namáhať.

2. Fotokalendár alebo fotoalbum

Starých rodičov veľmi potešia fotky ich rodiny, fotokalendár je preto výbornou voľbou. Môžete si nechať vyrobiť priamo s vašimi aktuálnymi fotkami. Ak ich máte viac alebo chcete pripraviť krásnu spomienku, vytvorte fotoalbum. Veľmi pekne v tomto prípade pôsobí fotokniha, kam môžete poskladať rôzne veľké fotky a doplniť ich vlastným textom.

3. Masážny prístroj na nohy

Boľavé nohy starších ľudí často trápia, a preto sa každá úľava zíde. Masážny prístroj bude mať dedo rýchlo po ruke, kedykoľvek bude potrebovať. Okrem úľavy od bolesti pomôže masáž aj k lepšej krvnej cirkulácii.

4. Hlavolamy

Pre zvedavých a šikovných dedov sú ideálne hlavolamy, ktoré pomáhajú trénovať mozog a navyše sa s nimi zabaví. V ponuke sú najrôznejšie varianty, drevené, plastové aj kovové. Dedo vás potom môže otestovať, ako rýchlo oproti nemu hlavolam vyriešite.

5. Robotický vysávač

Ak chcete deduškovi uľahčiť upratovanie domácnosti, robotický vysávač je k tomu skvelý. Môžete zaobstarať aj verziu vysávača, ktorá vie stierať, takže sa dedo nebude musieť namáhať ani pri vytieraní.

6. Kolekcia kníh alebo filmov

Krásnym darčekom je aj kolekcia kníh z oblasti, o ktorú sa dedo zaujíma alebo v ktorej ho chcete inšpirovať. Ak viete, že si rád pozrie konkrétneho herca alebo série filmov, môžete vybrať aj tie. Dedo tak nebude musieť čakať, kedy ich budú znova dávať v televízii.

7. Vitamíny a doplnky stravy

Ak viete, aké zdravotné problémy vášho deduška trápia a aké lieky berie, je najlepšie sa poradiť v lekárni pre vhodné doplnky podporujúce liečbu. Inak volte osvedčené výrobky, ako sú vitamíny na podporu imunity alebo kĺbovú výživu.

8. Kombinovaná čistička vzduchu a zvlhčovač

Aby sa dedovi doma lepšie dýchalo, nemusí sa namáhať a chodiť ďaleko do prírody. Keďže najviac času trávi doma, potrebuje tu mať čo najlepšie prostredie. Zaobstarajte mu kombinovanú čističku vzduchu so zvlhčovačom, takže sa mu bude dobre dýchať aj doma. Zbaví sa alergénov, prachu a najmä v zime ho nebude dráždiť suchý vzduch.

9. Relaxačný pobyt

Ak váš dedo rád cestuje alebo si myslíte, že by mu len prospela zmena prostredia, je relaxačný pobyt perfektný. Nemusí to byť nutne kúpele, stačí len ubytovanie s wellnessom a možnosťou masáží. Vyberajte z ponuky prispôsobené seniorom, kde sa bude môcť dobre pohybovať a budú brať ohľad na jeho potreby.