Ako vybaviť predsieň, aby bola praktická aj pekná
DomovBlogAko vybaviť predsieň, aby bola praktická aj pekná

Predsieň je najmä funkčnou izbou, kde si odkladáte topánky a kabáty a vítate návštevy. To ale neznamená, že nemôže byť výnimočná. Ako ale predsieň vybaviť? Vďaka vhodnému výberu nábytku, zaujímavých farieb či výrazného zrkadla zaujme na prvý pohľad. Správnou kombináciou nábytku a doplnkov tu viete vytvoriť praktický a štýlový priestor. Ako na to sa dozviete na nasledujúcich riadkoch.

Začnite od najdôležitejších kusov

Väčšina predsiení ma obmedzený priestor, a preto je dobré vychádzať z nevyhnutných kusov. K tým patrí:

  • Skrinka na topánky: keď že každodenné zakopávanie o topánky na podlahe je pri najmenšom nepraktické, skrinka na topánky by nemala chýbať. V tomto prípade záleží na počtu členov domácnosti aj vašom vkuse. Otvorené skrinky priestor toľko vizuálne nezmenšujú, ale hodia sa skôr pre menej topánok.
  • Priestor na sadnutie: lavica pri stene poslúži viacerým ľuďom naraz a môžete ju využiť aj na odkladanie vecí. Pri nedostatku miesta je perfektným riešením lavica s úložným priestorom, napríklad so zabudovanými policami na topánky.
  • Nábytok pre bundy a kabáty: tu opäť hrá významnú rolu, pre koľko ľudí predsieň slúži. Samostatné vešiaky sú praktické pre menší počet a malé priestory. Asymetricky pripevnené vešiaky na stene vedia miestnosť zaujímavo oživiť a môžete ich prispôsobiť výške každého člena domácnosti. Skriňa najlepšie poslúži pre viacerých ľudí a vďaka jej využitiu pôsobí predsieň čistejšie a upratanejšie. Hodia sa sem skrine s posuvnými dverami, ktoré ušetrí trochu miesta.
  • Zrkadlo: pri odchode z domu si každý zvykne prekontrolovať svoj vzhľad. Zrkadlo by preto malo byť dostatočne veľké a správne osvetlené. Môžete navyše využiť výhodu toho, že odráža svetlo a pri jeho umiestnení naproti dverám alebo oknu miestnosť presvetlí.
  • Odkladací priestor: na čiapky, kabelky a ďalšie doplnky by v predsieni nemal chýbať stolík alebo polica. Pre lepšiu organizáciu a upratanejší vzhľad ich môžete doplniť košíkmi alebo látkovými škatuľami.

Nezabúdajte na doplnky a farby

Aby predsieň pôsobila príjemne, myslite aj na doplnky a farby. Najlepšie sú vaše obľúbené obrazy alebo zarámované plagáty, lebo vďaka zaveseniu na steny nezaberajú žiadne miesto. Aby priestor nepôsobil preplnene, vyberte skôr menej kusov. Pre ich zdôraznenie pridajte bodové osvetlenie. To je príjemné aj v prípade, keď napríklad skoro ráno ešte nechcete svietiť ostrým svetlom.

Svetlé farby stien poskytujú otvorenejšiu a vzdušnejšiu atmosféru, čo je v predsieni žiaduce. Bledé odtiene farieb, ako je krémová biela, jemné pastelové farby či odtiene sivej majú tendenciu vytvárať priestrannejší dojem. Ak chcete mať na stenách vzor, zvoľte radšej  jemnejší. V opačnom prípade by miestnosť mohla pôsobiť preplnene.

Ak nechcete kombinovať, vyriešte zariadene predsiene vešiakovou stenou

Keď sa vám nad zariaďovaním predsiene nechce veľa rozmýšľať, môžete vychádzať z hotových vešiakových stien. Sú ideálnym riešením aj pre menšie priestory, lebo na jedom mieste sústreďujú všetky dôležité prvky. Pri ich výbere sa zamerajte nie len a rozmery, ale hlavne na funkčnosť. Na predsieňovej stene by tak nemali chýbať vešiaky, odkladací priestor na drobnosti, skrinka na topánky a zrkadlo.


Zľavové kupóny a zľavy v e-shopoch

Zľavový kód iFantazieZľavový kupón NabbiZľavový kód Signal Nábytok