Recenzia tablet Huawei MediaPad T5
DomovRecenzieRecenzia tablet Huawei MediaPad T5

Hoci sa toto slovné spojenie používa väčšinou v zápornom slova zmysle, v tomto prípade ide o pozitívne „vyfarbenie“. Čo sa týka mobilných telefónov značky Huawei, každý jeho majiteľ vie, že len ťažko nájsť tejto značke silného konkurenta. Dokonca „predbehla“ aj niektoré modely Samsungu či iPhonu. A opäť spoločnosť Huawei ukázala, že má stále čo ponúknuť a milo prekvapiť. Tentokrát prichádza prekvapenie v podobe tabletu Huawei MediaPad T5. A rozhodne sa nemá za čo hanbiť! Získal si srdcia mnohých fanúšikov elektroniky a rovnako aj prívlastok lacný tablet s kompromismi. Veď ešte donedávna medzi tabletmi mala prvenstvo značka Lenovo. Možno povedať, že Huawei jej pomaly, ale isto „dýcha na chrbát.“

Najlepšie znejúci tablet na trhu

Huawei MediaPad T5
Huawei MediaPad T5

Možno začať tým, že tablet Huawei MediaPad T5 je cenovo dostupným tabletom a hravo môže konkurovať tabletu Samsung Galaxy Tab A 10,5. MediaPad T5 10 disponuje 10,1-palcovým IPS displejom s rozlíšením 1920 × 1200 pixelov. Kvalita vzhľadom na cenu tabletu je chvályhodná, milo prekvapí aj reprodukcia zvuku. Ale ako to už býva, nie všetko je super a nájdu sa aj isté nedostatky, ktoré by možno niektorí užívatelia hodnotili ako mínus. V tomto prípade môže byť tým mínusom absencia automatického jasu displeja, ktorá MediaPad T5 chýba. Pre niekoho nepodstatný detail, pre iného vážny dôvod tablet nekupovať.

Čo sa týka operačnej pamäte a úložiska, MediaPad T5 ponúka 2 GB pamäte a 16 GB úložisko. Nenáročný užívateľ si tak príde na svoje, ak mu nebude prekážať pomalšia reakcia tabletu napr. pri prepínaní medzi jednotlivými aplikáciami. Na prehrávanie videa alebo počúvanie hudby je MediaPad T5 ako stvorený.

Pochváliť sa môže dlhou výdržou batérie

Veľkým plusom tabletu je dlhá výdrž 5100 mAh batérie- približne jedenásť hodín. A to je celkom slušný výkon na lacný tablet s kompromismi. Hanbiť sa nemusí ani za operačný systém, ktorým je Android vo verzii 8.0. Disponuje aj funkciou odomykania tvárou, snímač odtlačkov prstov k dispozícii nie je. Možno však konštatovať, že MediaPad T5 plní svoj účel výborne.

Výhody

  • Dlhá výdrž batérie
  • Rozumný pomer ceny a výkonu- cena sa pohybuje cca od 164 eur do 180 eur
  • Dobrá reprodukcia zvuku
  • Funkcia odomykania tvárou

Nevýhody

  • Absencia automatického jasu displeja
  • Menšia kapacita operačnej pamäte
  • Občas pomalšie reakcie
  • Pre niekoho absencia snímača odtlačkov prstov

Tablet Huawei MediaPad T5 si určite zaslúži našu pozornosť vďaka tomu, že ponúka množstvo výkonu za rozumnú cenu. Tento elegán sa naozaj nemá za čo hanbiť a ak nepatríte k veľmi náročným užívateľom, rozhodne by ste mu mali dať šancu. Na bežné úkony, hry či zábavu v podobe videa a počúvania hudby je ako stvorený.