Rozbalený tovar so zľavou
DomovBlogRozbalený tovar so zľavou

Tí, ktorí milujú nakupovanie, vždy si nájdu správny dôvod a čas na nákupy. Nezáleží na tom, či niečo súrne potrebujeme, ale nevieme jednoducho odolať lákavým ponukám obchodníkov a najmä tým virtuálnym – e-shopom.

Žijeme v dobe, keď takmer všetky internetové obchody ponúkajú rôzne zľavy, výpredaje a akcie na tovar počas celého roka. A prečo nevyužiť tieto príležitosti a nepotešiť seba alebo svojich blízkych kúpou menšieho či väčšieho darčeka?

„Predáva“ naozaj obal?

Určite tento okrídlený výrok počul každý z nás. A možno mnohí súhlasíme na základe vlastných skúseností. Ale je to naozaj tak v každom prípade? Niektorí sa tým riadime, ale nájdu sa medzi nami aj takí zákazníci, u ktorých rozhoduje viac obsah ako obal. A pre tých je ponuka kúpy rozbaleného tovaru ako stvorená.

Čoraz častejšie „narážame“ na lákadlá podobného typu, v ktorých nám niektoré e-shopy ponúkajú rozbalený tovar s výhodnou zľavou. Niekedy môžu svoju úlohu zohrať aj predsudky, strach a obavy z toho, že takýto tovar je poškodený, znehodnotený a bojíme sa kúpiť takpovediac „mačku vo vreci.“ Tieto pocity sú prirodzené a bežné.

Ak však odhodíme všetky tieto negatívne emócie a dáme šancu veciam už rozbaleným, tak zistíme, že sa kúpa určite oplatí. Rozbalený tovar je v podstate tovar, ktorý si niekto už zakúpil, otvoril, čiže automaticky istým spôsobom porušil obal, ale z akéhokoľvek dôvodu tovar vrátil späť v lehote 14 dní. Samozrejme, obchodníci musia túto skutočnosť zohľadniť a ponúknuť tovar ďalšiemu zákazníkovi s istou zľavou. Výhodou rozbaleného tovaru je, že ak si ho kúpime, môžeme ho tiež vrátiť do 14 dní, ak sa rozhodneme nenechať si ho.

Alza, Rozbalené i Hej-zaujímavá ponuka

Pri počutí týchto zvučných názvov vieme všetci, o aké spoločnosti sa jedná. Pravdepodobne každý z nás veľmi dobre pozná internetový obchod Alza.sk.

Tieto e-shopy ponúkajú denne tisíce rôznych produktov a desiatky či stovky rozbaleného tovaru. Netreba sa báť týchto ponúk a nenechať sa odradiť skeptikmi a pochybovačmi. Z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že nákup rozbaleného tovaru od týchto spoločností je rovnako kvalitný ako tovar v originálnom balení.

Veď povedzme si úprimne. Každú kúpenú vec či tovar si vždy otvoríme a obal automaticky odstránime. Bez poškodenia to nie je nikdy možné. Dôležitý je tovar samotný ako jeho obal. Ak si kúpim napríklad nový mobilný telefón, tak ma zaujíma samotný prístroj a jeho stav a nie to, či som pri otváraní poškodil krabičku.

Tak smelo do toho! Odhoďme predsudky a všetky pochybnosti. Rozbalený tovar nie je žiadnym strašiakom, ani hrozbou pre zákazníka. Naopak, môžeme za super cenu kúpiť super vec.